est
? (0 €)
Ettevõte Tooted Uudised Tasub teada Šokolaadipoed Retseptid Maiasmoka kohvik Retseptid Kontakt

Kalev investeeris šokolaadiköögi uuendamisse üle 3 miljoni euro

AS Kalev avas 25. aprillil kokku üle 3 miljoni euro maksva uue, Põhjamaade kaasaegseima šokolaadiköögi, mis võimaldab valmistada maailmatasemel šokolaadi ning avardab ettevõtte ekspordivõimalusi teistesse Euroopa riikidesse.

AS Kalev avas 25. aprillil kokku üle 3 miljoni euro maksva uue, Põhjamaade kaasaegseima šokolaadiköögi, mis võimaldab valmistada maailmatasemel šokolaadi ning avardab ettevõtte ekspordivõimalusi teistesse Euroopa riikidesse.

Kalev vahetas muudatuse käigus välja kogu šokolaadimasside tootmiseks vajaliku seadmestiku ehk šokolaadiköögi. Investeering ulatus kokku 3 miljoni euroni (ca 47 miljoni kroonini). Uued seadmed tarnis Kalevile maailma suurim šokolaaditootmisseadmete valmistaja, Šveitsi ettevõte Bühler. Bühleri tootmisseadmeid, mille abil valmib umbes 65% kogu maailma šokolaadist, kasutavad kõik maailma nimekaimad magusatootjad.

Kalevi uued šokolaaditootmise seadmed käivitasid kolmapäeval pidulikult majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ja Kalevi juhatuse esimees Kaido Kaare.

Kalevi juhatuse esimees Kaido Kaare sõnas, et uued tootmisseadmed avardavad Kalevi võimalusi toota kvaliteetseimat ning senisest laiemat valikut šokolaadi, mis omakorda tõstab oluliselt Kalevi toodete konkurentsivõimet nii Eestis kui mujal maailmas.

“Kalevi šokolaadiköögi toodang ei jää nüüdsest millegi poolest alla maailma tipptootjate toodangule ja on igati võrreldav näiteks kuulsa Šveitsi šokolaadiga. See avardab oluliselt Kalevi ekspordivõimekust. Ekspordi kasvu arvelt näeme perspektiivi ka uute töökohtade loomiseks Kalevisse,” märkis Kaare.

Uue šokolaadiköögi toodang jõuab Eestis kauplustesse järk-järgult lähiajal. Tarbijad tunnevad uues šokolaadiköögis valminud šokolaaditooted ära vastava pakendimärgistuse järgi.

“Eestis müüdava šokolaadi retseptid ja maitseomadused ei muutu, küll aga tõusevad šokolaadi kvaliteediomadused, näiteks peensusaste, sulavus ja maitse pehmus,” lausus Kaare.

AS Kalev on Eesti suurim ja vanim kondiitritööstusettevõte, mille turuosa ulatus turu-uuringufirma AS Nielsen järgi perioodil detsember-jaanuar 2012 40,5% protsendini, olles kasvanud aastaga 2,1 protsendipunkti võrra.

© 2021 AS Kalev, All Rights Reserved