est
? (0 €)
Ettevõte Tooted Uudised Tasub teada Šokolaadipoed Retseptid Maiasmoka kohvik Retseptid Kontakt

Jahe suveilm kasvatas Kalevi müüki 25%

AS Kalev müüs juunis keskmiselt 25% rohkem maiustusi kui eelmise aasta samal perioodil, sarnane kasvutrend jätkub ka juulis.

Kalevi müügidirektori Janno Kure sõnul on eriti hästi edenenud batoonide, šokolaaditahvlite ja kompvekikarpide müük.

AS Kalev müüs juunis keskmiselt 25% rohkem maiustusi kui eelmise aasta samal perioodil, sarnane kasvutrend jätkub ka juulis.

Kalevi müügidirektori Janno Kure sõnul on eriti hästi edenenud batoonide, šokolaaditahvlite ja kompvekikarpide müük. “Üle kahe korra on kasvanud ka Kalevi küpsiste müük, siin on oma mõju ka uutel väga populaarseteks osutunud Mesikäpp Dops küpsistel,” nentis Janno Kurg.

“Sellise märkimisväärse müügikasvu üheks põhjuseks võib kindlasti nimetada jahedat suveilma, mis soodustab maiustuste tarbimist – kuumadel suvedel ostetakse šokolaadi oluliselt vähem. Ka Kalevi juulikuu müügid näitavad kasvutrendi võrreldes möödunud aasta sama ajaga,” lisas Janno Kurg.

Turu-uuringufirma Nielsen andmetel ulatus Kalevi mahuline turuosa käesoleva aasta aprillis-mais 41,7 protsendini.

AS Kalev müüs 2011. majandusaastal kokku 5000 tonni maiustusi ehk 425 tonni rohkem kui aasta varem. Müügimahtude kasv ja turuosa suurenemine kergitasid 2011. aastal AS-i Kalevi müügitulu 28,8 miljoni euroni, ettevõte teenis samal ajal 618 000 eurot kasumit.

AS Kalev on Eesti suurim ja vanim kondiitritööstusettevõte, mis annab tööd 340-le inimesele.

© 2021 AS Kalev, All Rights Reserved