est
? (0 €)
Ettevõte Tooted Uudised Tasub teada Šokolaadipoed Retseptid Maiasmoka kohvik Retseptid Kontakt

Kalev investeeris 3,2 miljonit eurot uude tipptasemel seadmeparki

7. novembril avas Eesti juhtiv magusatootja Kalev uue assortiikommide ja šokolaaditahvlite seadmepargi, mis kasvatab maiustuste valmistamiskiirust kolm korda, kuni tuhande kommini minutis. Investeering seadmeparki ulatub 3,2 miljoni euroni, mis on Kalevi käesoleva aasta suurim investeering.

7. novembril avas Eesti juhtiv magusatootja Kalev uue assortiikommide ja šokolaaditahvlite seadmepargi, mis kasvatab maiustuste valmistamiskiirust kolm korda, kuni tuhande kommini minutis. Investeering seadmeparki ulatub 3,2 miljoni euroni, mis on Kalevi käesoleva aasta suurim investeering.

Tunnustatud seadmetetootja Bühler-Bindleri poolt Saksamaal valmistatud uue kõrgtehnoloogilise tootmisliini käivitasid ühise nupuvajutusega AS-i Kalev tegevjuht Kaido Kaare ja põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Kaido Kaare sõnul teeb uus seadmepark edaspidi ära kahe senise tootmisliini töö, muutes
assortiikommide ja šokolaaditahvlite tootmise senisest kordi tõhusamaks, ning luues kommivabrikule laialdased võimalused tootearenduseks.

“Uus seadmepark hakkab uuel tasemel väärindama meie mullu tööd alustanud šokolaadiköögis valmivaid šokolaadimasse, valmistades neist mitmesuguseid erinevaid šokolaadimaiuseid. See loob meile uued suurepärased võimalused tootearenduseks, kuna lisaks praegustele toodetele on meil edaspidi võimalik valmistada senisest erinevaid maiustusi, näiteks uut tüüpi täidistega šokolaadikomme, mitmekihilisi šokolaaditahvleid ja komme, erinevate täidistega šokolaadibatoone ja palju muid maiustusi. See kõik muudab Kalevi tootevaliku senisest veelgi mitmekülgsemaks,” rääkis Kaare.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder nentis, et Eesti toidutootmine vajab konkurentsis püsimiseks pidevaid investeeringuid. „Kalev on koduturul teada ja tuntud. Ma loodan väga, et tehtud investeeringud aitavad meie toidutootmisel püsida konkurentsis ka väljaspool Eestit,“ ütles Seeder.

Uus kõrgtehnoloogiline seadmepark on jätkuks mullu Kalevis valminud maailmatasemel šokolaadiköögile. Saksamaalt 15 veoautoga Eestisse saabunud seadmepargi maksimaalseks tootmisvõimsuseks on 1000 kommi minutis.

Esimese maiusena valmis uuel liinil Kalevi jõuluassortii, mille pakendamisel olid töötajatele abiks nii Kalevi tegevjuht Kaido Kaare kui põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. Esimesed liinilt tulnud kommikarbid kingitakse jõuluks Eesti suurimale perele, kus kasvab 16 last.

AS Kalev on Eesti suurim maiustustetootja, mille põhitegevuseks on šokolaadi- ja suhkrukondiitritoodete tootmine ning müük. Lisaks tavasortimendile valmistab Kalev tooteid ka eritellimuste alusel. Enamik, s.o. ca 88% Kalevi toodangust müüakse Eesti turul. Peamisteks välisturgudeks on Balti riigid, Skandinaaviamaad ning Venemaa. Ettevõte annab tööd rohkem kui 400-le inimesele.

© 2021 AS Kalev, All Rights Reserved