est
? (0 €)
Ettevõte Tooted Uudised Tasub teada Šokolaadipoed Retseptid Maiasmoka kohvik Retseptid Kontakt

Kalev hakkas kasutama jätkusuutlikult toodetud kakaod

Kodumaine magusatootja Kalev liitus maailma juhtiva vastutustundlikku ja jätkusuutlikku kohvi-, tee- ning kakaokasvatust toetava programmiga UTZ Certified. Plaanide kohaselt on aasta 2016 lõpuks kogu Kalevi šokolaad toodetud UTZ-sertifitseeritud kakaost.

Kodumaine magusatootja Kalev liitus maailma juhtiva vastutustundlikku ja jätkusuutlikku kohvi-, tee- ning kakaokasvatust toetava programmiga UTZ Certified. Plaanide kohaselt on aasta 2016 lõpuks kogu Kalevi šokolaad toodetud UTZ-sertifitseeritud kakaost.

Kalev on Baltimaade esimene tootmisettevõte, mis on liitunud UTZ Certified programmiga ning asunud kasutama jätkusuutlikult toodetud kakaod. Esimese etapina hakkab Kalev kasutama UTZ sertifitseeritud kakaod Klassika-sarja šokolaadide tootmisel.

“Eesmärgiks on aasta 2016 lõpuks üle minna sertifitseeritud kakaole kõigi meie šokolaaditoodete osas. Seda on juba teinud meie sõsarettevõte Nidar Norras, osaliselt kasutab UTZ sertifitseeritud kakaod ka Panda Soomes,” ütles ASi Kalev juhatuse esimees Kaido Kaare.

UTZ programm seisab kakaokasvatajate paremate töötingimuste eest, võimaldab neil erialase hariduse saamist ja oskuste täiendamist, et suureneks istanduste saagikus ja seeläbi ka sissetulek. Seejuures pööratakse suurt tähelepanu loodusressursside säästlikule kasutamisele. UTZ programm tegeleb ka kakaokasvatajate peredele suurema kindlustunde loomisega, et nende lastel oleks parem elu ja võimalused haridust omandada.

Esimese valminud UTZ Certified šokolaadide partii annetas Kalev Eesti ühele tuntuimale heategevusprojektide eestvedajale Siiri Sisaskile ning MTÜ-le “Saagu valgus”, mille tegevus on samuti suunatud eeskätt sotsiaalsest ebavõrdusest tingitud olukorra leevendamisele.

“Soovisime sümboolselt kinkida esimese partii sertifitseeritud šokolaaditahvleid heategevusorganisatsioonile, kes meie hinnangul on teinuid väga suure töö Eesti inimeste mõttemaailma muutmisel sotsiaalse olukorra probleemidest arusaamisel. Võib öelda, et Kalevi esimene partii šokolaade kannab nii tootmisahela alguses kui lõpus head eesmärki. Loodan, et UTZ-märgist saab ka teadlikumate tarbijate jaoks selge argument Kalevi toodete eelistamiseks,” lisas Kaido Kaare.

“Šokolaaditarbijatele üle maailma läheb järjest enam korda, kust pärineb selle maiuse valmistamiseks kasutatud kakao, kas see on toodetud jätkusuutlikult ja õiglaselt. Šokolaaditootjatelt oodatakse vastutustundlikku käitumist ning tarneahela läbipaistvust. Ostes UTZ sertifitseeritud kakaod annab ka Kalev oma panuse Lääne-Aafrika sotsiaalse olukorra parandamisse,” ütles UTZ Certified turuarengu juht Sven Drillenburg Lelijveld.

UTZ on sõltumatu rahvusvaheline organisatsioon, mis sai alguse 2002. aastal Hollandis, seistes algselt jätkusuutliku kohvi kasvatamise eest. Veidi hiljem lisandusid programmi ka jätkusuutliku kakao ning tee kasvatamine. Sellel programmil on sarnaseid jooni Eestis tuntud „Fair Trade“ programmiga, kuid UTZ tegeleb teemaga terviklikumalt, võttes arvesse erinevaid aspekte ja keskendudes rohkem sellele, kuidas aidata farmeritel paremini oma farme majandada ja eluga toime tulla. UTZ tähendab maiade keeles „hea“. UTZ Sertifikaadiga tooteid müüakse 50 riigis.

Fotod: Kaido Kaare ja Siiri Sisask
UTZ Certified turuarengu juht Sven Drillenburg Lelijveld

© 2021 AS Kalev, All Rights Reserved