est
? (0 €)
Ettevõte Tooted Uudised Tasub teada Šokolaadipoed Retseptid Maiasmoka kohvik Retseptid Kontakt

Orkla Eesti AS

Alates 2. aprillist moodustavad endine AS Kalev ja AS Põltsamaa Felix ühise juriidilise ettevõtte – Orkla Eesti AS-i.

Ühinemine ei mõjuta Kalevi ja Felixi tootmistegevust ega tugevaid kaubamärke, mõlemad tehased nii Jüris kui Põltsamaal jätkavad tootmist seniste kaubamärkide ja toodetega.

Kalevi tehase esimene eelkäija alustas tegevust 1806. aastal Tallinnas. Kalev on olnud aastaid Eesti armastatuim kaubamärk.

Kalevi maiustused valmivad alates 2003. aastast Harjumaal Jüri lähistel Põrguväljal asuvas kaasaegses tootmishoones. 26 500 ruutmeetril paikneva tootmiskompleksi maksimaalne koguvõimsus ulatub ca 15 tuhande tonnini aastas.

Enamik, s.o. ca 88% Kalevi toodangust müüakse Eesti turul. Ettevõttele kuulub muuhulgas ka seitsmest šokolaadipoest koosnev jaemüügikett. Samas tegeletakse aktiivselt ka ekspordiga. Peamisteks välisturgudeks on Balti riigid, Skandinaaviamaad ja Venemaa.

Orkla Eesti tütarettevõte Maiasmokk on Eesti vanim järjest tegutsev kohvik Tallinnas, mis pakub laias valikus kohapeal valmistatud kondiitritooteid ja käsitöökompvekke. Kohviku teisel korrusel pakutakse kergeid suupisteid ja sooje roogi.

Orkla on juhtiv toiduainete ja esmatarbekaupade kontsern Põhjamaades ja Balti riikides, valitud turgudel Kesk-Euroopas, Venemaal ja Indias. Orkla grupi edu tugineb kõigis riikides kohalikel tugevatel kaubamärkidel.

Vaata lisaks:

Orkla Grupp

Orkla Eesti

Tütarettevõte OÜ Maiasmokk

Maiasmoka kohvik on vanim järjest tegutsev kohvik Tallinnas. Samas asukohas pani Kalevi kommivabriku vanim eelkäija Lorenz Caviezel 1806. aastal aluse Eesti magusatööstusele. 1864. aastal ostis tema vahepeal käest kätte käinud äri koos hoonega Georg Stude, kes omandas õige pea lisaks ka Pika ja Pühavaimu tänava nurgal asunud maja ning lasi need ehitada üheks esinduslikuks hooneks, kus tegutseb tänagi Maiasmoka kohvik.

Georg Stude omanimeline kondiitriäri pakkus eksklusiivseid käsitsi valmistatud martsipanifiguure, šokolaadikompvekke ja laias valikus torte-kooke.

Kui Stude äri Nõukogude okupatsiooni saabudes 1940. aastal riigistati ja liideti mitme teiste maiustustetootjaga, sai sellest osa tänasest Kalevi kommivabrikust. Georg Stude äri kookide ja tortide valmistamine jäi endisesse asukohta, millest hiljem sai kohvik Maiasmokk.

2007. aastal toodi martsipanifiguuride valmistamine tagasi selle ajaloolisse asukohta Maiasmoka kohviku majja, kus endiseagsete vormide abil valmivad martsipanikujukesed tänaseni käsitööna. Ka Stude tortide-kookide valmistamise traditsiooni jätkab Maiasmoka kohvik.

Algselt I korrusel paiknenud kohvik laienes 1980. aastatel maja II korrusele, kus kunagi asus Georg Stude esinduslik korter. 2015. aastal sai hoone II korrus uue stiilse sisekujunduse, et taas vastu võtta hõrkudest maitsetest ja ajaloost lugupidavaid külastajaid.

Kohvikuhoone esimesel korrusel paikneb martsipanituba, kus saab tutvuda ajaloolise väljapanekuga ja jälgida martsipanimeistri tööd.

© 2021 AS Kalev, All Rights Reserved